Каталог статей

Головна » Статті » Хірургія » Здоровий спосіб життя та лікувальне харчування

Заповіді Мирослава Дочинця

·     Кожного ранку радо зустрічайте сонце і просіть собі сил для нового дня, просіть щоб не ранили ви нічиєї душі і щоб вашу ніхто не ранив.
·     Кожен вечір дякуйте за прожитий день, за випробування і науку, яку приніс він вам.
·     Навчитися бачити довкола все живе і радіти йому – бадилині, дереву, птиці, тварині, землі, небу. Вдивляйся в них добрими очима і з уважним серцем – і відкриються тобі такі знання, які не знайдеш у книгах. І побачиш у них себе – упокореного і оновленого.
·     Візьми за звичай бодай кілька хвилин деколи постояти босоніж на землі. Давай тілу землю,поки вона сама не покликала його.
·     Шукай нагоди побути біля води. Вода зніме втому, промиє думку. З водою треба говорити ,бо й вона говорить до тебе.
·      Будь - як вода. Нема перепон – вона тече. Гребля – вона зупинилася. Прорвалася гребля – знову потече. Тому вона й найсильніша. І дерево живе доти, доки воно гнеться.
·     Пий чисту воду,де тільки не повернешся, не чекаючи спраги. То перші ліки. Куди б тебе не вела доля найперше шукай криницю. І в душу свою заглядай як в криницю, зі спокоєм і чистими думками, і втамуєш ще й душевну спрагу.
·     Прислухайся до того що нам заповідано: 'В поті чола будеш їсти хліб свій'. Це не кара, це - вимога, припис. Щоденний хліб  треба заслужити.
·     Щодень на столі нехай буде місце овочам. Найпоживніші ті, що напоєні сонцем. Буряк, квасоля, гарбуз, ягоди, морква, томати, перець, шпинат, яблука,виноград… Гарна їжа крупи,а якщо на столі риба - ти пан. Солі, цукру, білого хліба не вживай надмірно, вони є білою шкодою для людини.
·     Усе що росте в твоєму саду – тобі на здоровя. Кожне зерно,яке плекала твоя рука вдвічі пожив ніше ніж куплене. Радійте їм як дітям.
·     Піст – найбільша благодать. Ніщо не кріпить і не молодить так як постуваня. Але не їсти м'ясо – це ще не піст. Не "їсти ближнього свого – ось перший крок до посту. Піст – це не традиція, не біблійний припис, це  вияв любові до Бога, якщо вона більша за любов до страв,питва і розваг…
·     Сонце сходить і заходить - для тебе. Робота не  робиться після заходу сонця, звикни до цього і буде міцним тіло і здоровим дух.
·     До людей будь рівно уважний і добрий. Кожен з них, навіть найпустіший , чогось тебе навчить. Не роби з людей ні ворогів, ні друзів. І тоді не матимеш з ними клопоту.
·     Дослухайся  свого серця – і тобі відкриється те, для чого тебе "покликано”. Може ти потрібний одній людині, може світові, а може - Богу.
·     Виховуй волю розуму і спокій душі. Це – щастя. Те, що тобі належить, само дасться. Лише навчися смиренно чекати.
·     Коли прикро на душі, треба багато ходити. Краще полем, лісом, над водою. Вода понесе твою журу. Але памятай - найкращий лік для душі і тіла – піст, молитва і корисна робота для рук.
·     Приймай з покорою  усе , що випадає тобі на долю, як хворі приймають ліки. Оздоровлення тіла – ось сенс усіх ліків.
·     Розпочинай і завершуй день подякою, приймай радощі і незгоди з подякою, все це милість Божа, навіть випробування. Бог ніколи не дасть людині більше ніж вона може винести. «Через поле смиренне прийдеш до тихої води.»
·    Кожна ранкова зоря нехай буде новим життям, і залишить по собі любовно зроблене діло, набуте знання, якесь добре зусилля над собою.
·    Прислухайтесь до своєї душі – усі добрі закони записані там!
·     Не нарікай на нужду, нещастя і невдачі. Це твої найкращі вчителі.
·     Ми дивуємося, чому так легко плаває риба у товщі води… Чому так легко літає птах у повітрі… Бо кожен з них знає свій ритм, чергування сили і спокою. Усе життя цьому треба вчитися. Більше рухайся,- камінь, що котиться, мохом не поростає.
·     Будь прив’язаний до тої  землі, де прийшов на світ. Навіть бадилина там найліпше росте, де впала насінина..Так і людина, небесам було завгодно, щоб на цьому місці і в цей час з батьківської насінини родився ти .
·     Не забувай, що в тобі велике дерево твого роду! Поминай померлих  родичів і близьких своїх, просячи для них блаженного спокою.
·     Будь при молоді – і сам молодший будеш. Не засуджуй їх, а розумій. Не повчай,  а навчай, коли маєш чому. Бо нерідко молоді і чесніші, і добріші за вас, лише з душею слабшою, її треба кріпити.
·    Не хитруй з усього мати користь, а опікуйся щоб самому бути корисним. Лоза, що не родить скоро всихає.
·     Плекайте в собі внутрішнє  чуття радості і зачарування життям,знаходьте час для розмови і для мовчання, і для душевної   бесіди з собою. Що добре, а що погано – нехай підказує вам серце, а не людський поговір. Не переймайтесь тим, хто  що думає й говорить про вас. Найперше самі собі будьте суддею в чистоті і гідності.
·     Не гнівайтесь на людей, не судіть їх. Кожен прощений додасть вам любові до самого себе,а якщо ваше серце сповнене любові то в ньому немає місця страху.
·     Не змагайтесь ні в чому ні з чим. Кожному дано своє. Не той бідний у кого мало, а той кому мало. Не приймайте, того що вам  не зрозуміло, світ впорядкований раз і назавжди розумним і милосердним Творцем, тому все має сенс.
·     Не проси Бога, що має зробити для тебе. Проси щоб навчив, що маєш зробити для себе сам.
·    Немає нічого понад людяність, служиш опорою іншим – ти й сам її матимеш. В людяності чистота людини, порядність і доброта. Людяність – це коли ставиш себе на місце інших і враховуєш у першу чергу їх інтереси.
· " Печалі не бійся. Пізнай її. Прийми її і дай їй ім’я. І полюбиш її. І стане вона світлою. Бо народжуємось ми в темряві, а покликані Світлом. ”
·     Не треба боятися хвороб. Це не кара за гріхи, а спосіб вилікувати гріховне, очиститися, обновитися. Не треба боятися болю, навчіться боротися з ним.
·     Любіть життя таким як воно є і життя полюбить вас.
·     Лікареві – лікареве. Господу – господнє. Від нього головні ліки і благодать, і кожен отримує їх за потребою, за вірою і волею в серці. Немає хвороби, яку б людина не здолала з вірою в серці і допомогою лікаря, бо лікар - слуга Божий.
·     Небо любить тих хто дарує і  підтримує життя, бо ніхто не знає скільки, де і як йому жити. Зернина, що лягає в грунт, не журиться коли і що з неї виросте. Вона просто тягнеться крізь тернину до неба. Так і ви чиніть, бо ви – зернятко неба!
·     Не бійся хвороби – вона гартує тіло, не бійся смерті - і вона не засмутить тебе,не бійся свої х слабкостей – всі ми такі в Бога. Май віру в серці. Навіть дерево, в яке попала блискавка, стоявши всохле шість років, на сьомий зазеленіло. Що тут сказати про людину – дитину Божу.
·     Усміхайтесь світові,адже якщо придивитись то світ завжди посміхається нам, якщо не обличчям то серцем.
·     Хочеш бути здоровим? Хочеш! Тоді ти вже одужуєш! Та в першу чергу будь паном своєї волі, другом своєї долі і слугою своєї совісті!
·    Що посієш, те й пожнеш. Не завжди знаємо що нам прийдеться пожинати, які плоди, але ми можемо добирати насіння яке сіємо. Тож сійте в  душі своїй зерна світлих і добрих думок – і вони проростуть бажаним жнивом.
·    Ніколи нікому не перечте – немає однакової пари очей  і пари вух. Кожен бачить і чує по – різному. В кожного своя правда, хоч деяка може когось і дивувати.
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Категорія: Здоровий спосіб життя та лікувальне харчування | Додав: Penyak_T (23.11.2012)
Переглядів: 857 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: