Головна » 2013 » Березень » 21 » Майстер- клас від польських та київських колег "Міліінвазійні технології в сучасній хірургії, оперативне лікування різноманітних видів кил"
16:32
Майстер- клас від польських та київських колег "Міліінвазійні технології в сучасній хірургії, оперативне лікування різноманітних видів кил"
  

 '' Не важливо, що спричиняє хворобу,     важливо, що її усуває.''    Ці слова відомого грецького філософа А.Цельса стали девізом медицини сьогодення" 

 

    Дивлячись, якими швидкими темпами крокує вперед наука, медики всього світу повинні максимально використовувати її переваги і впроваджувати в свою роботу досягнення науковців. Саме тому,за сприяння львівських та київських колег в Жидачеві 23 березня провідними хірургами з Польщі та Києва був проведений  майстер-клас по оперативному лікуванню найрізноманітніших видів кил.

    Грижі є одним з найбільш поширених хірургічних захворювань, вони займають друге місце в абдомінальній хірургії після апендектомії за частотою виконання операцій.

   Грижа (hernia) – це захворювання, при якому внутрішні органи виходять із порожини, де вони розміщені, через патологічно розширені отвори, що є наслідком травми або дефекту розвитку.

    Грижею живота (hernia abdominis) – називається вихід органів черевної порожнини разом із парієнтальною очеревиною через отвори у м’язево-апоневротичному шарі черевної стінки під шкіру.

   Хірургічне лікування гриж нараховує трохи більше 100 років. Найчастіше грижі утворюються в слабких місцях черевної порожнини: паховий та стенів канал, пупкове кільце, біла лінія живота, спричиняючи для людини дискомфорт, а також ряд інших  ускладнень.


Ось що каже завідуючий відділенням хірургії Жидачівської ЦРЛ  Лагошняк Володимир Ярославович : «Така співпраця давно є в практиці різних лікарень і для нас цей майстар-клас має величезне значення. Співпраця з передовими європейськими та київськими хірургами дає змогу ввести ряд інновацій в роботу наших лікарів,покращити діагностику різних патологій та удосконалити існуючі стандарти роботи, оновити теоретичну базу і підвищити оперативну активність лікарні.

 Проводив майстер - клас професор Мацей Сметанський – один із найкращих у світі фахівців своєї галузі, що розробляє основні стандарти лікування гриж для Європи ;    Фелештинський  Я.П., д.м.н., професор, завідувач кафедри хірургії та проктології, НМАПО ім. П.Л. Шупика, заслужений лікар України, президент Української асоціації хірургів-герніологів;    Білянський Леонід Семенович - Заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор, лікар-хірург вищої кваліфікаційної категорії, головний науковий співробітник Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова. В операцях були задіяні також лікарі з м.Гданськ (Польща) та Києва.

Така співпраця – висока честь і відповідальність для наших лікарів, можливість навчитися чомусь новому та удосконалити надання медичної допомоги нашим пацієнтам, а також, щоб поглибити свої професійні знання та ознайомитися з передовими світовими методиками, які застосовуються у хірургії гриж. Асистентами стали кращі хірурги, анестезіологи, медичний персонал Жидачівської  міської лікарні – таким чином вони довели свій високий фаховий рівень і спроможність на практиці втілювати найсучасніший світовий хірургічний досвід з лікування різноманітних захворювань.»


В операцях були задіяні також лікарі-хірурги нашого відділення- Олексовський Володимир Омелянович та Борис Ярослав Іванович.

Безпосередньо для такої події завдяки старанням та з ініціативи Володимира Омеляновича Олексовського проводилася онлайн трансляція з двох операційних зал в аудиторію хірургічного відділення, тобто, вся делегація  спостерігала за перебігом  операцій,  обговорювали дії хірурга та питання що цікавили   лікарів.

 

Ось що він каже:  « Започаткування такої співпраці це величезний крок вперед до покращення якості лікування наших пацієнтів, введення в роботу нових методів та технік проведення операцій.

     В Європі такі методи лікування вже давно стали стандартами через мінімальну травматизацію пацієнта та зведення до мінімуму перед- та післяопераційних ускладнень.За участю головного хірурга-герніолога Польщі, президента  Європейської Асоціації герніології  Мацея Сметанського та провідних хірургів нашої держави в Україні вже неодноразово проводилися такі майстер-класи, але, переважно в великих обласних клінічних  лікарнях. Тому для міста Жидачева  це велика удача, неоціненний досвід, та, звичайно ж, відповідальність.

 

Під час майстер класу використовувалися нові методи і техніки, зокрема, це лапароскопічний метод- хірургічне  втручання через невеличкі 5-10 см  проколи,що є менш травматичні для людини, відповідно післяопераційний період проходить  набагато легше та без ускладнень , пацієнт  швидше повертається до звичного ритму життя.

 

Під час моєї спільної операції з професором Національного інституту хірургії та трансплантології  ім. О.О. Шалімова - Білянським Леонідом Семеновичем був прооперований пацієнт з рецидивною паховою килою. Операція проводилась за методикою Ліхтенштейна, з використанням спеціального сітчастого імпланта. Ця методика є «золотим стандартом» лікування пахових кил. Операція проведена на високому рівні. Я щасливий, що мав нагоду прийняти участь в операції разом із київським колегою.

В цей час лікарі з області та різних міст України навчалися дистанційно, для чого і була проведена онлайн трансляція.В аудиторії  спільно обговорювалися наші дії,які коментував Білянський Л.С.,та питання що виникали по ходу, в процесі оперативного втручання.»

 Борис Ярослав Іванович також поділився враженнями після спільнопроведеної операції з професором Фелештинським Я.П.:

«Пацієнтка була прооперована з приводу пупкової ( вентральної)  кили ,це була складна операція, але вона пройшла без ускладнень, тривала відносно недовго і мене справді  вразила майстерність мого колеги. Пацієнтка добре перенесла операцію, через кілька годин після втручання вона та інші прооперовані вже могли ходити та отримувати харчування. Загалом вони гарно почуваються, активні. Майстер клас справді перевищив будь-які наші очікування, ми раді знайомству з міжнародними  світилами медицини та сподіваємося продовжити співпрацю з ними!»

Юрій Миколайович Михайлюк  відмітив, що найважливішим етапом для Жидачівської лікарні є вдосконалення української медицини до рівня кращих світових стандартів, залучення провідних світових медиків для проведення практичних майстер класів для наших  лікарів та сприяння підвищенню кваліфікації медичного персоналу шляхом проведення спеціалізованих навчань:

 

«Таке зацікавлення майстер-класом пояснити просто: грижа - одна з найчастіших операцій. Це ази хірургії і їх проходять хірурги в кожній районній лікарні. Співпраця з провідними європейськими та українськими хірургами-герніологами це прекрасна можливість покращити якість надання медичної допомоги пацієнтам з даними захворюваннями на базі Жидачівської ЦРЛ, зокрема хірургічного відділення.  Важливим фактором також є благодійність даної акції, адже хворим безкоштовно ставили сіти, а також використовували дорогий медичний інструментарій, що необхідний для проведення таких делікатних операцій .»  

 

Під час дружньої вечері  господарі подякували за проведену роботу, а гості за хорошу підготовку практичної частини конференції, взаєморозуміння та висловили сподівання, що такого роду захід проводився у  нас не востаннє , а що він стане початком постійної співпраці  та гарною традицією! 


 

Категорія: Лапараскопічні операції | Переглядів: 1698 | Додав: bogdano4ka | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 6
6 &Marianna Oleskiv &&  
Так, молодці всі хто приймав участь, вчіться і працюйте, удачі,наснаги і терпіння!!!!

5 ole4ka 5582  
Знаю що багато зробив для майстер класу Олексовський ВО. Він молодець і так тримати!

4 Vlad666  
Teper ne strawo viddavatusja v ryku profesionaliv!

3 Анна  
Ми рівняємся до Європейських технологій! Класно.

2 Oleg  
Дуже корисна і цікава інформація! Майстер - класи таких хірургів заслуговують уваги!!)

1 Natalja  
СУпер! Лікарня піднімається на новий рівень!!!! Так тримати!!!

Ім`я *:
Email *:
Код *: